Przejdź do treści
Glówna >> Obstawianie meczów

Obstawianie meczów

Miłośnicy sportu wręcz kochają odczuwać emocje związane ze sportową rywalizacją. Stadiony na całym świecie są nieraz szczelnie wypełnione kibicami, którzy z całych sił dopingują swoich ulubieńców. Jednakże kibicowanie to tylko jeden ze sposobów na uwolnienie sportowych emocji. Innym rozwiązaniem może być choćby obstawianie meczy przez internet! Zakłady bukmacherskie już od kilkudziesięciu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród pasjonatów wielu dyscyplin sportowych.

Obstawianie meczów od Gold-Bets

Fenomen obstawiania polega na połączeniu sportowych emocji z możliwością wygrania dużych pieniędzy. Dzięki temu coraz więcej ludzi zaczyna interesować się tym zagadnieniem. Oczywiście samo obstawianie wyników poszczególnych spotkań to rozrywka dostępna dla wszystkich pełnoletnich osób. Jednak przed rozpoczęciem przygody z zakładami bukmacherskimi warto nieco lepiej poznać realia tej branży!

Postaw typy bukmacherskie!

Podstawowym pojęciem w świecie zakładów sportowych jest typ bukmacherski. Termin ten oznacza określone zdarzenie, które według gracza nastąpi w wyniku danej rywalizacji. Większość osób preferuje typowanie wyników poszczególnych spotkań. Wówczas ich zadaniem jest po prostu wybranie zawodnika lub drużyny mającej większe szanse na zwycięstwo. Jednakże typowanie meczy może również dotyczyć zupełnie innych zdarzeń. Przykładowo, bukmacherzy oferują graczom zakłady w zakresie tego, która drużyna w meczu piłkarskim zdobędzie więcej rzutów rożnych.

Obstawianie zakładów polega zatem na graniu konkretnych typów bukmacherskich. Warto zatem przejść do kilku najważniejszych pytań dotyczących samego procesu zawierania zakładów.

Jak obstawiać mecze?

Jak obstawiać mecze?

Obstawianie meczów jest naprawdę proste i każdy szybko zrozumie zasady tej zabawy. Wiadomo już, że podstawowym pojęciem dla graczy jest typ bukmacherski. Natomiast zagranie takiego zdarzenia staje się możliwe poprzez obstawienie kuponu bukmacherskiego. Zasadniczo w branży bukmacherskiej rozróżnia się dwa rodzaje kuponów. Pierwszym z nich są kupony pojedyncze lub singlowe (tzw. single), na których widnieje tylko jeden typ. Natomiast drugą kategorię stanowią kupony akumulowane (tzw. AKO) składające się z co najmniej dwóch typów. W tym przypadku nie ma żadnego ograniczenia – gracz może obstawić tyle zdarzeń, ile tylko zechce.

Po stworzeniu określonego kuponu gracz wybiera stawkę zakładu. Jest to konkretna suma pieniędzy przeznaczana na dany kupon. Od jej wysokości zależy wielkość potencjalnej wygranej. Cały schemat gry jest więc naprawdę prosty:

 1. Wybranie jednego lub kilku typów bukmacherskich.
 2. Określenie stawki przeznaczonej na dany kupon.
 3. Zatwierdzenie kuponu i początek gry.
 4. Rozstrzygnięcie typu/typów.

Gdzie obstawiać mecze?

Zakłady wzajemne są obsługiwane przez firmy bukmacherskie. Każdy legalny bukmacher działający w Polsce musi otrzymać specjalne zezwolenie wystawione przez Ministerstwo Finansów. Taki dokument potwierdza wiarygodność firmy i tym samym zapewnia graczom bezpieczny udział w zabawie.

W dzisiejszych czasach zawieranie zakładów może odbywać się na kilka sposobów. Najwygodniejszą metodą jest oczywiście obstawianie meczy przez internet. Praktycznie każdy bukmacher ma swoją własną platformę online, która pozwala graczom na typowanie wyników bez wychodzenia z domu. Co więcej, niektóre firmy oferują swoim klientom również aplikację mobilną. Za jej pomocą można obstawiać przy pomocy urządzeń mobilnych, takich jak: smartfon lub tablet. Ostatnią alternatywą jest natomiast typowanie meczy w punktach stacjonarnych. Wówczas to upoważniony pracownik bukmachera przyjmie zakład i wyda graczowi potwierdzenie zawarcia kuponu w formie papierowej. UWAGA! Obstawianie w punktach stacjonarnych to jedyny dostępny sposób typowania dla osób, które nie posiadają własnego konta u danego bukmachera.

Obecnie największymi legalnymi bukmacherami na polskim rynku są firmy:

 • Fortuna,
 • STS,
 • E-TOTO
 • Totolotek
 • Milenium
 • forBET
 • LV BET

Jakie są najlepsze strony do obstawiania?

Najlepsze strony do obstawiania

Każdy bukmacher stara się zaprogramować swoją stronę internetową w taki sposób, aby była ona jak najbardziej przyjazna użytkownikom. Koniec końców gracze nieraz spędzają naprawdę sporo czasu na takiej platformie. Jednak odpowiedni wygląd interfejsu to jeszcze nie wszystko. Istnieje kilka innych czynników mających równie duże, a czasami nawet większe znaczenie dla graczy. Są to między innymi: oferta dostępnych zakładów, wysokość kursów, transmisja spotkań na żywo (live).

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione aspekty, najlepszymi stronami do obstawiania są obecnie serwisy:

 1. eFortuna.pl
 2. LVBET.pl
 3. STS.pl
 4. iforBET.pl
 5. Etoto.pl
 6. Totolotek.pl
 7. Milenium.pl

Co można obstawiać?

Aktualnie firmy bukmacherskie prześcigają się w tworzeniu coraz szerszych ofert zakładów wzajemnych. W efekcie gracze mogą dzisiaj typować praktycznie każdą dyscyplinę sportową!

Oczywiście największym zainteresowaniem już od wielu lat cieszy się obstawianie meczy piłki nożnej. Można wręcz stwierdzić, że to właśnie ten sport jest fundamentem całej branży zakładów bukmacherskich. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat ta tendencja zaczęła ulegać zmianie. Co prawda, obstawianie meczy piłkarskich wciąż pozostaje najpopularniejszą formą zabawy. Niemniej inne dyscypliny zaczynają przyciągać uwagę coraz większej liczby graczy. Pod tym względem najbardziej wyróżniają się sporty, takie jak: koszykówka, siatkówka, hokej na lodzie, tenis ziemny oraz baseball.

Co więcej, niektórzy bukmacherzy przygotowali również prawdziwą gratkę dla fanów bardziej niszowych dyscyplin. Jest nią możliwość obstawiania sportów, takich jak: krykiet, golf, narciarstwo alpejskie, snooker lub bilard. Rosnącą popularność zdobywa także e-sport, czyli rozgrywki toczone w wirtualnej rzeczywistości. Tutaj największym zainteresowaniem cieszy się: CS:GO obstawianie oraz typowanie meczy LoL. Wydarzenia dostępne w ramach e-sportu mają jedną istotną zaletę. Mianowicie takie rozgrywki trwają praktycznie przez cały czas. Tym samym fani gier komputerowych mogą liczyć na nieprzerwaną zabawę!

Obstawianie meczy piłki nożnej

Piłka nożna obstawianie

Dlaczego obstawianie meczy piłkarskich jest aż tak popularne? Otóż piłka nożna to pod wieloma względami wręcz idealny sport dla fanów zakładów wzajemnych. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze, mecze piłki nożnej są rozgrywane dosłownie na całym świecie. Dzięki temu gracze otrzymują niezwykle szeroką ofertę dostępnych zakładów. Po drugie, każdy oficjalny mecz trwa przez 90 minut. To z kolei pozwala graczom na obstawianie meczy piłkarskich już w trakcie spotkania (zakłady live). Trzecim i chyba najważniejszym aspektem jest ogromna liczba zakładów dodatkowych, które można zawierać w trakcie meczu.

Niewątpliwie obstawianie meczy piłki nożnej polega głównie na typowaniu wyników rozgrywanych spotkań. Jednakże wspomniane zakłady dodatkowe mogą dotyczyć zupełnie innych aspektów. Przykładowo, bardzo popularną praktyką wśród pasjonatów zakładów sportowych jest obstawianie spotkań pod względem liczby bramek. Są to tzw. typy na over (ponad) lub under (poniżej) goli w meczu. Jeśli np. gracz obstawi over 2,5 bramki w meczu, typ będzie wygrany wtedy, gdy w całym spotkaniu padną przynajmniej trzy gole.

Piłka nożna to oczywiście sport drużynowy. Natomiast w dzisiejszych czasach oferta bukmacherów często obejmuje także zakłady poświęcone wybranym zawodnikom. Ich obecność sprawia, że gracz może obstawić, czy dany piłkarz zdobędzie gola lub otrzyma żółtą kartkę w trakcie spotkania. Co istotne, kurs takich typów jest nieraz naprawdę wysoki!

Kolejnym interesującym rodzajem zakładów piłkarskich są tzw. typy długoterminowe. Dotyczą one wydarzeń, które rozstrzygną się dopiero na przełomie kilku tygodni lub miesięcy. Oczywiście najczęstszym zakładem w tej kategorii jest obstawienie drużyny, która wygra całą ligę lub puchar. Z drugiej strony gracze mogą jednak typować kluby będące prawdopodobnymi spadkowiczami.

Fame MMA obstawianie popularne wśród kibiców!

Obstawianie Fame MMA

Gale MMA już od dawna są chętnie oglądane przez miliony osób na całym świecie. Jednakże w Polsce narodziła się zupełnie wyjątkowa inicjatywa o nazwie Fame MMA. Jest to seria gal, których główną atrakcją są walki celebrytów lub znanych postaci ze świata sportu oraz mediów. Choć taka rozrywka ma liczne grono przeciwników, rzeczywistość dobitnie pokazuje, że obstawianie Fame MMA stało się naprawdę popularne.

O dużym zainteresowaniu takimi zakładami najlepiej świadczy oferta legalnych bukmacherów. Już samo obstawianie Fame MMA 3 przyciągnęło uwagę wielu graczy. Tak duży sukces miał miejsce pomimo faktu, że była to dopiero trzecia gala zrealizowana przez tę organizację. Przy okazji kolejnej gali udało się powtórzyć ten sukces, a obstawianie Fame MMA 4 znów stanowiło popularną rozrywkę.

Od tego momentu bukmacherzy starają się jeszcze bardziej rozbudować ofertę zakładów nawiązujących do tego wydarzenia. Już przy okazji gal Fame MMA 6 i Fame MMA 5 obstawianie było możliwe nie tylko w kontekście ostatecznego werdyktu dotyczącego danej walki, ale również np. przebiegu poszczególnych rund. Ponadto gracz mógł wytypować, czy wybrany zawodnik zwycięży przez nokaut, czy raczej wygra na punkty.

Wszystko wskazuje więc na to, że kolejne gale organizowane w ramach Fame MMA odniosą równie duży sukces!

CS:GO Obstawianie meczy

Obstawianie meczy CS:GO

Counter Strike to jedna z bardzo nielicznych gier, która pomimo upływu lat wciąż jest na światowym topie. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jej producentom udało się stworzyć niezwykle udany remake tej kultowej produkcji. Premiera Counter Strike: Global Offensive zapewniła grze jej drugą młodość. Co więcej, wbudowany system transakcji sprawił, że tytuł ten zagościł również w ofertach firm bukmacherskich. Już teraz obstawianie CS:GO jest możliwe u większości legalnych bukmacherów.

Obstawianie meczy CS:GO nie różni się zbytnio od typowania innych wydarzeń sportowych. Oficjalne rozgrywki w tej grze mają bowiem swoje własne ligi, gdzie występują określone drużyny. Każdy fan serii Counter Strike może zatem typować, która drużyna zwycięży w walce na kolejnej mapie. Obstawianie meczy CS:GO za pieniądze powoduje, że śledzenie takich rozgrywek staje się jeszcze bardziej emocjonujące!

Warto tutaj wspomnieć jeszcze o przytoczonym systemie transakcji widniejącym wewnątrz gry. Dzięki niemu możliwe stało się obstawianie skinów CS:GO. Skiny to wirtualne nakładki, które nadają poszczególnym broniom unikalny wygląd. Co ciekawe, niektóre skiny mają naprawdę sporą wartość. Właśnie dlatego obstawianie skinami CS:GO jest obecnie powszechną praktyką wśród fanów tej gry.

Samo obstawianie skinów CS:GO jest jednak mniej popularnie niż standardowe obstawianie meczy CS:GO za pieniądze. Z tego względu amatorzy takiej rozrywki powinni dokładnie zapoznać się z ofertą bukmachera. To pozwoli im na szybkiego sprawdzenie tego, czy wybrany bukmacher umożliwia graczom obstawianie skinami CS:GO.

League of Legends, czyli LoL obstawianie

Obstawianie League of Legends

League of Legends jest kolejny tytułem, który stanowi fundament współczesnego e-sportu. Podobnie jak w przypadku CS:GO obstawianie takich spotkań polega na typowaniu zwycięstwa konkretnej drużyny. Zasady zakładów są więc jasne dla każdego.

Obstawianie meczy League of Legends ma kilka zalet. Przede wszystkim jest to również bardzo popularna gra. Duże zainteresowanie tytułem przekłada się oczywiście na rosnącą liczbę aktywnych drużyn. Dzięki temu obstawianie meczy LoL zapewnia graczom większą różnorodność. Ponadto warto pamiętać, że opisany tytuł często pojawia się na różnorakich zawodach i mistrzostwach. Przy takich okolicznościach obstawianie meczy League of Legends gwarantuje jeszcze większą dawkę adrenaliny!

Zarówno typowanie meczy LOL, jak i obstawianie CS:GO dobitnie pokazuje siłę dzisiejszego e-sportu. Co więcej, to właśnie e-sport stanowi obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dyscyplin. Dlatego wszystko wskazuje na to, że zarówno w przypadku League of Legends, jak i CS:GO obstawianie meczy będzie coraz popularniejsze. Być może z czasem popularność tych dwóch gier osiągną również inne tytuły. W każdym razie e-sport ma przed sobą naprawdę świetlaną przyszłość.

Obstawianie wyników innych dyscyplin

Obstawianie meczy CS:GO i LoL-a przebiega jednak w wirtualnym świecie. Natomiast poza piłką nożną rywalizacja sportowa toczy się przecież w wielu innych rzeczywistych dyscyplinach. Dlatego warto poświęcić im nieco uwagi!

Wiele osób mających spore doświadczenie w zawieraniu zakładów bukmacherskich preferuje obstawianie meczy rozgrywanych w tenisie ziemnym. Głównym atutem tej dyscypliny z punktu widzenia graczy jest dwudrogowy wynik. Co to znaczy? Przykładowo, piłka nożna i piłka ręczna to dyscypliny, w których każde spotkanie może zakończyć się na trzy sposoby. Są to odpowiednio: zwycięstwo gospodarzy, wygrana gości lub remis. Dlatego obstawianie takich sportów jest nieco trudniejsze. Natomiast tenis lub np. siatkówka to dyscypliny, gdzie zwycięzca musi zostać wyłoniony za każdym razem. Brak remisów stanowi dodatkowy atut dla gracza, gdyż całe obstawianie meczy sprowadza się wówczas tylko do wybrania zwycięzcy.

Z drugiej strony obstawianie zakładów dotyczących niszowych dyscyplin pozwala graczowi zyskać jeszcze większą przewagę. Dlaczego? Ponieważ nawet osoby pracujące w firmach bukmacherskich nie muszą znać się na każdym możliwym sporcie. Z tego względu to właśnie niszowe dyscypliny często kryją w sobie bardzo atrakcyjne propozycje zakładów. Przy odpowiedniej znajomości takiego sportu gracz może liczyć na naprawdę spore wygrane!

A gdyby tak zupełnie opuścić świat sportu? Taka wizja została urzeczywistniona przez niektórych bukmacherów, którzy umożliwiają obstawianie zakładów w zakresie polityki lub rozrywki. Najczęściej są to typy dotyczące wyniku następnych wyborów lub np. wyników gali rozdania nagród filmowych. Wydarzenia tego typu są idealną odskocznią od tradycyjnych zakładów sportowych!

Obstawianie meczy – czy pewniaki istnieją?

Bukmacherskie pewniaki

Chyba każdy miłośnik zakładów sportowych usłyszał kiedyś słowo „pewniak”. Pod tym pojęciem kryje się typ bukmacherski, który według opinii wielu graczy ma praktycznie 100% szansę na wygraną. W związku z tym to właśnie owe pewniaki najczęściej lądują na kuponach akumulowanych. Gracze często wykorzystują zakłady tego typu do podbicia łącznego kursu wszystkich obstawionych zdarzeń.

Jakie typy mogą zostać uznane za takiego pewniaka? W świecie piłki nożnej tym mianem określa się np. typ na zwycięstwo lidera danej ligi w meczu przeciwko ekipie znajdującej się na samym końcu tabeli. Co więcej, pewniaki często pojawiają się podczas spotkań na szczeblu międzynarodowym. Jeżeli zatem reprezentacja piłkarska Francji będzie podejmować na własnym stadionie drużynę narodową Kazachstanu – to właśnie wygrana Francuzów stanie się przysłowiowym pewniakiem. Podobna sytuacja dotyczy zresztą innych dyscyplin. Jeśli w turnieju wielkoszlemowym tenisista ze światowego topu mierzy się z graczem będącym w trzeciej setce rankingu ATP, faworyt takiego spotkania też jest oczywisty.

Tutaj rodzi się więc pytanie. Czy pewniaki faktycznie istnieją? Nie ulega wątpliwości, że w opisanych przykładach zwycięzca wydaje się znany jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Jednak całe piękno sportu polega na tym, że jest on nieprzewidywalny. Czasami faworyt może po prostu mieć gorszy dzień i grać zdecydowanie poniżej oczekiwań. W innych sytuacjach to błędy arbitra wypaczają wynik meczu. Niemniej każdy gracz powinien zapamiętać, że w świecie zakładów bukmacherskich nie ma wydarzeń, które w 100% zapewnią mu wygraną. Wszystkie typy wiążą się z mniejszym lub większym ryzykiem i trzeba mieć to na uwadze!

Pewne typy bukmacherskie na naszej stronie

Brak istnienia mitycznych pewniaków nie oznacza jednak, że każdy typ bukmacherski ma tę samą wartość. Wręcz przeciwnie! Jeżeli bowiem dany typ został poparty solidną analizą i argumentami przemawiającymi za jego prawdopodobieństwem, taki zakład jest bardzo opłacalny. Niestety, wykonanie profesjonalnej analizy każdego meczu wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale i sporej ilości wolnego czasu. Z tego względu nie wszyscy gracze będą mogli sobie pozwolić na takie działanie. Na szczęście dla takich osób istnieje wręcz perfekcyjne rozwiązanie.

Strona Gold Bets jest skierowana do wszystkich pasjonatów zakładów sportowych, którzy chcieliby obstawiać trafniej i tym samym wygrywać większe pieniądze. Pomóc w tym mogą analizy online publikowane na łamach tego serwisu. Każdy taki opis jest poparty merytorycznymi argumentami, dzięki czemu jego prawdopodobieństwo staje się wyraźnie większe. To z kolei oznacza, że osoby korzystające z publikowanych typów będą mieć znacznie większą szansę na wygraną niż gracze obstawiający w sposób zupełnie losowy!

Obstawiamy razem! Zacznij przygodę z zakładami bukmacherskimi!

Obstawianie z zakładami bukmacherskimi!

Początkujący gracze mogą mieć problemy z dobrym wejściem w świat zakładów bukmacherskich. Początkowe błędy często przyczyniają się do przegrania zakładów, co z kolei powoduje rosnącą niechęć. Toteż strona Gold Bets jest inicjatywą mającą na celu pomoc takim graczom.

Korzystanie z publikowanych analiz bukmacherskich niesie ze sobą kilka bardzo ważnych zalet. Przede wszystkim takie propozycje są przygotowywane przez doświadczonych ekspertów. Dlatego początkujący gracze mogą być pewni, że nie jest to przypadkowo zawarty zakład. Co więcej, wiele dostępnych typów posiada opis zawierający uzasadnienie konkretnej propozycji. Takie analizy są najbardziej wartościowym źródłem informacji z punktu widzenia gracza. Dzięki nim początkujący typer pozna metodologię obstawiania. To z kolei sprawi, że pozna on np. mniej i bardziej istotne czynniki przemawiające za zagraniem wybranego typu.

Z drugiej strony niektórzy gracze wolą najpierw sami przeanalizować określony mecz, a dopiero później zestawić swoje argumenty z argumentami ekspertów. Taka wymiana informacji pozwala na ocenę danego spotkania przez nieco inny pryzmat. Tym samym gracz poszerza swoje horyzonty i zdobywa cenne doświadczenie.

Dodatkowo na stronie Gold Bets znajdują się nie tylko typy bukmacherskie, ale również porady dotyczące samego obstawiania. Są to bardzo uniwersalne informacje, które można z powodzeniem zastosować w odniesieniu do niemal każdego sportu. Dlatego takie kompendium wiedzy na pewno przyda się wszystkim graczom niezależnie od ich aktualnej wiedzy i doświadczenia!