Przejdź do treści
Glówna >> Esport w zakładach bukmacherskich. Jak obstawiać?

Esport w zakładach bukmacherskich. Jak obstawiać?

  • przez
esport coraz popularniejszy w zakładach bukmacherskich

„Esport to nie sport” – ile razy słyszeliście to hasło? Zapewne wiele. Oburzała się część sportowego środowiska, gdy ktoś tylko zechciał zestawiać świat sportu i esportu. Liczba takich opinii maleje z upływem czasu, bo coraz więcej osób dostrzega zalety i potencjał esportu. Inną jego nazwą jest sport elektroniczny i wydaje się on bardzo trafnym zestawieniem. Esportowcy trenują przez wiele godzin każdego dnia, dbają o swoją kondycję i sprawność, inwestują w sprzęt niezbędny do gry, analizują swoje występy i myślą nad taktyką.

CS GO, LoL i DOTA 2 rządzą esportem

Nie tylko fanów, ale i graczy esportu możemy liczyć w setkach tysięcy, a nawet i milionach. Wszystko dlatego, że esportem może się pasjonować i oglądać najważniejsze turnieje na całym świecie, ale można także grywać i to na wielu poziomach: od kompletnego amatora, po profesjonalistę. Drużyn esportowych na całym świecie jest bardzo wiele, Polska na tle Europy wypada naprawdę dobrze. Na Starym Kontynencie króluje Dania, która ma graczy w najważniejszych drużynach. Największą popularnością cieszy się strzelanka CS GO, a prawdziwymi klasykami i legendami są gry LoL i DOTA 2. W marcu 2020 roku rekordy bił CS GO. W rolę terrorystów i walczących z nimi antyterrorystów wcieliło się w marcu najpierw ponad 900 tys. graczy na całym świecie, aż w końcu przekroczona została magiczna liczba miliona użytkowników Counter Stricke Global Offensive. Jeśli chodzi o nagrody i wpływy podczas największych turniejów, to w tym przypadku większe sumy generują inne tytuły League of Legends i DOTA 2. Te dwa tytuły to najlepsi i najpopularniejsi przedstawiciele gatunku gier MOBA, czyli podgatunku gier strategicznych czasu rzeczywistego z ograniczoną liczbą graczy. Wszystkie wyżej wymienione tytuły możemy spotkać w zakładach bukmacherskich, gdzie obstawianie meczów esportu angażuje coraz większą liczbę użytkowników.

esportowych rozgrywek do obstawiania jest wiele

Esport w legalnych zakładach bukmacherskich w Polsce  

Obecnie w Polsce legalnie działa niema dwadzieścia zakładów bukmacherskich. Liderem rynku jest STS i to on był swego czasu pionierem jeśli chodzi o obstawianie esportu. Największy polski bukmacher jaki pierwszy na krajowym podwórku wprowadził do oferty możliwość typowania wyników meczów CS GO, LoL, czy DOTA 2. Ta sama firma mocno zaangażowała się we współpracę z branżą, zostając sponsorem drużyn, wydarzeń, czy graczy. W ślady za STS poszły inne zakłady bukmacherskie i dziś wygląda to tak, że kto nie ma w ofercie esportu, tak naprawdę nie liczy się w branży bukmacherskiej. Oczywiście oferty poszczególnych bukmacherów się różnią, ale znajdziemy wszystkie najważniejsze wydarzenia esportowe na świecie i w Polsce.

Co można obstawiać w esporcie?

turnieje esportowe w zakłądach bukmacherskich

Wspomnieliśmy o trzech topowych sportach elektronicznych, ale w ofercie legalnych zakładów bukmacherskich do wyboru jest znacznie więcej esportów. Mamy więc do czynienia z innymi klasykami, tytułami popularnymi od lat, jak: StarCraft 2, Call of Duty, FIFA, Overwatch, czy King of Glory. Jakie kupony można stawiać na esport w zakładach bukmacherskich? Odpowiedź będzie prosta – podobne, jak w przypadku innych sportów.

  • Największą ofertę stanowią zakład typu pre-match, czyli obstawianie danego meczu dwóch esportowych drużyn. Oczywiście nie trzeba się ograniczać do standardowego obstawienia kto wygra, można typować poszczególne rundy/mapy lub bardziej szczegółowe rzeczy. Jeśli mowa o szczegółowych zakładach, to można obstawiać liczbę map jakie zostaną rozegrane, dokładny wynik, czy dana drużyna wygrać choć jedną rundę.
  • Występują także esportowe handicapy. U najlepszych bukmacherów zdarza się, że jeden mecz np. CS GO to możliwość postawienia ponad 50 różnych zakładów.
  • W esporcie są także zakłady długoterminowe, dotyczące majorów, czy innych najważniejszych turniejów.  

Spróbuj swoich sił w esporcie. Bonusy bukmacherskie też są!

Pisaliśmy na początku, że esport traktowany jest już na równi z innymi sportami. Identycznie wygląda sprawa z esportem w zakładach bukmacherskich. Najlepsi bukmacherzy przygotowali dla graczy wiele bonusów i część z nich dotyczy także esportu. Bonus powitalny, kod promocyjny, freebet – każdy z tych rodzajów bonusów jest obecny w esporcie w zakładach bukmacherskich. To kolejny powód dla którego można spróbować swoich sił w sporcie elektronicznym!